Zdarza się, że podczas zalania woda dostaje się pod płytki, drewnianą podłogę lub wylewkę przenika do warstwy izolacyjnej (tj. styropian, włókna syntetyczne).

Jej odparowanie wówczas jest niemalże niemożliwe i może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. W tym czasie wilgoć zaczyna przenikać w ściany, a później podciągać się do góry po ścianach.

Oznaką zalanej strefy podposadzkowej będą wilgotne ściany tuż przy podłodze. Występują również oznaki tj.: łuszczenie się farby, odpadający tynk, wybrzuszenia na parkiecie czy też uszkodzone listwy przypodłogowe.

Zawilgocenie warstwy izolacyjne wiąże się również z większymi rachunkami za ogrzanie w okresie jesienno-zimowym. Wilgoć znajdująca się w wełnie mineralnej lub styropianie powoduje utratę właściwości termoizolacyjnych budynku.

Duża wilgotność sprzyja powstawaniu grzyba i pleśni. Oznaką będą widoczne na ścianie czarne, siwe lub zielone wykwity. Przebywanie w takim pomieszczeniu jest szkodliwe i ma wpływ na nasze samopoczucie. Nasza firma wykonuje osuszanie podciśnieniowe dzięki czemu woda oraz wilgotne powietrze z pod posadzki zasysane są do osuszacza.

Do osuszenia warstw izolacyjnych stosujemy najczęściej urządzenia tj.: osuszacz podposadzkowy, osuszacz kondensacyjny oraz wentylatory.

Firma AGMAK dokonuje oględzin zalanego miejsca za pomocą bezinwazyjnej aparatury pomiarowej.

Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać pod koniec raport z prac osuszania, który przedstawiają Państwo do ubezpieczyciela w celu uzyskania odszkodowania.

Osuszanie podposadzkowe trwa zazwyczaj kilkanaście dni i jest zależne od ilości wody. Firma AGMAK podczas usługi osuszania podposadzkowego stale monitoruje wilgotność zalanych stref. Urządzenia osuszające są całkowicie bezobsługowe i całą pracą zajmują się nasi pracownicy, a nie Państwo!

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą osuszania podposadzkowego to prosimy o kontakt na nr 662 566 996

Pracujemy na terenie całego woj. lubelskiego. Jeżeli jest taka potrzeba możemy wykonać usługę osuszania po za woj. lubelskim.

agmak firma osuszająca po zalaniu w lublinie