osuszanie po zalaniu lublin
osuszanie po zalaniu lublin
osuszanie po zalaniu lublin
osuszanie po zalaniu lublin
osuszanie po zalaniu lublin
agmak osuszanie po zalaniu

Konto bankowe:

FHU AGMAK Agnieszka Makuś

Pekao Bank: 22 1950 0001 2006 0051 0807 0001

 

Możliwość płatności kartą.

kontakt@agmak.pl

ADRES EMAIL:

200 km od Lublina

Informacje ogólne:

tel.  662 566 996

 

Dział techniczny:

tel.  577 066 997

NUMERY KONTAKTOWE

Biuro:

pn. – pt.
8:00 - 16:00

 

Kontakt telefoniczny:

pn. – sb. 7:30– 20:00
niedziela: 10:00 – 16:00

AGMAK
ul. ks. Ludwika Zalewskiego 7/LU 04 (osiedle Marina)

20- 492 Lublin

NIP: 946 228 94 59; REGON: 369230010

GODZINY OTWARCIA

ZASIĘG PRACY

SIEDZIBA FIRMY

DANE FIRMOWE

27 października 2020

Optymalna wilgotność w mieszkaniu

Jaka jest optymalna wilgotność w mieszkaniu ?

 

Przyjmuje się, że są to wartości od 40 do 60% wilgotności. W takich warunkach czujemy się najlepiej.

W okresie zimowym wilgotność może spaść nawet do 20 – 30%. Spowodowane może być to odkręconymi na maksymalną temperaturę grzejnikami (gdy za oknem jest bardzo mocny mróz). Natomiast latem wilgotność w domu może zbyt wysoka spowodowana dużymi opadami deszczu (80-90%). Niestety, niska jak i wysoka wilgotność wpływa na nasze samopoczucie.

 

Przy zbyt niskiej wilgotności możemy odczuwać suchość w gardle, mogą nam pękać usta oraz w suchym powietrzu unosi się więcej kurzu i roztoczy. Zbyt wysoką wilgotność najszybciej zaobserwujemy na szybach naszych okien. Już przy wilgotności powyżej 60% w szybszy i łatwiejszy sposób powstają grzyby i pleśnie w naszych domach. Przebywanie pośród nich niekorzystnie wpływa na nasz organizm.

 

Jak radzić sobie ze zbyt suchym powietrzem ?

 

Wystarczy zakup nawilżaczy powietrza które zoptymalizują nam wilgotność naszego powietrza w mieszkaniu.

Problem zbyt wysokiej wilgotności może być spowodowany różnymi czynnikami. W naszych domach lub mieszkaniach wilgoć może być generowana poprzez codzienne czynności jakimi są: gotowanie, kąpiel czy pranie.

 

Jeżeli chodzi o napływ wilgoci z zewnątrz to może być to spowodowane uszkodzeniem lub brakiem izolacji pionowej, wysokim poziomem wód gruntowych, zalaniem, powodzią lub bliskim położeniem naszego domu przy zbiorniku wodnym.

Jak wiadomo, wysoka wilgotność wpływa również negatywnie na rzeczy znajdujące się wewnątrz pomieszczeń. Niszczeniu ulegają meble drewniane, podłogi, książki, żywność czy sprzęt elektroniczny.

 

Pamiętajmy, że niewskazane jest podnoszenie temperatury w pomieszczeniach za pomocą nagrzewnic. Jest to błędny sposób na osuszanie powietrza z wilgoci. Wielokrotnie spotykamy się z opinią że ta metoda jest skuteczna. Niestety, ale jest to błąd !

 

Najlepszym rozwiązaniem jest przede wszystkim naprawienie usterki która powoduje nam zbyt wysoką wilgotność, a później zastosowanie osuszacza kondensacyjnego.

Jeżeli borykają się Państwo ze zbyt wysoką wilgotności w swoich mieszkaniach lub domach, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Oferujemy wynajem osuszaczy powietrza (osuszaczy wilgoci) jak i usługi osuszania po zalaniu, powodzi czy też z wilgoci technologicznej występującej w stanach deweloperskich.
 

 

662-566-996