662-566-996

Przedstawiamy jakie czynności należy wykonać gdy doświadczymy zalania.

 

W przypadku szkody polegającej na zalaniu mieszkania, w pierwszej kolejności ubezpieczony powinien przystąpić do spisu powstałych strat tzw. spis inwentarza.

Po dokonaniu spisu należy wykonać zdjęcia uszkodzonego mienia. Po wykonaniu zdjęć możemy przystąpić do rozpoczęcia sprzątania i osuszania rzeczy i pomieszczeń. Oczekiwanie na rzeczoznawcę z ubezpieczalni nie uzasadnia braku podjęcia czynności związanych z uprzątnięciem. W każdej chwili woda powoduje coraz więcej szkód (degradacja i zniekształcenie ścian, posadzek). Jednakże należy zgłosić szkodę do ubezpieczyciela i zapytać, czy możemy przystąpić do prac porządkowych tj. osuszanie zalanych miejsc. W większości przypadków panuje zgodny pogląd, iż wnętrza zalanych pomieszczeń należy uprzątnąć. Problem natomiast stanowi kwestia co zrobić z wyniesionym mieniem, którego nie można już uratować. W takim przypadku, przed dokonaniem uprzątnięcia, należy mimo wszystko sprawdzić u danego ubezpieczyciela czy wyniesione z wewnątrz pomieszczeń zalane i zawilgocone mienie należy pozostawić dla oceny rzeczoznawcy, czy też można je od razu utylizować.
 

Przy szacowaniu szkód pomocne będą wszelkiego rodzaju rachunki, paragony, karty gwarancyjne związane z rzeczami, które uległy uszkodzeniu.

 

Przy dużych zalaniach należy osuszyć wilgotne pomieszczenia osuszaczami kondensacyjnymi. Proponujemy również wstawienie wentylatorów o dużej sile, które zwiększą cyrkulację powietrza i tym samym przyśpieszą osuszanie.

 

Firma AGMAK wykonuje usługi z zakresu osuszania pomieszczeń po zalaniach. Oferujemy również wynajem urządzeń do osuszania z wilgoci tj. osuszacze kondensacyjne, wentylatory, wszelkiego rodzaju nagrzewnice oraz profesjonalne mierniki wilgoci, wilgotności powietrza i temperatury.

 

W trakcie usługi osuszania nasza firma sporządza dokumentację zdjęciową, oraz raport końcowy wykonanych prac. Taki dokument jest niezbędny do uzyskania odszkodowania.

Podczas zalania liczy się czas i reakcja. Jesteśmy dla Państwa dostępni 7 dni w tygodniu. Potrafimy wysuszyć zalane dywany, wykładziny, piwnice, garaże, mieszkania oraz domy.

 

 

Ubezpieczenie i likwidacja szkody

27 października 2020

DANE FIRMOWE

SIEDZIBA FIRMY

ZASIĘG PRACY

GODZINY OTWARCIA

AGMAK
ul. ks. Ludwika Zalewskiego 7/LU 04 (osiedle Marina)

20- 492 Lublin

NIP: 946 228 94 59; REGON: 369230010

Biuro:

pn. – pt.
8:00 - 16:00

 

Kontakt telefoniczny:

pn. – sb. 7:30– 20:00
niedziela: 10:00 – 16:00

NUMERY KONTAKTOWE

Informacje ogólne:

tel.  662 566 996

 

Dział techniczny:

tel.  577 066 997

200 km od Lublina

ADRES EMAIL:

kontakt@agmak.pl

Konto bankowe:

FHU AGMAK Agnieszka Makuś

Pekao Bank: 22 1950 0001 2006 0051 0807 0001

 

Możliwość płatności kartą.

agmak osuszanie po zalaniu
osuszanie po zalaniu lublin
osuszanie po zalaniu lublin
osuszanie po zalaniu lublin
osuszanie po zalaniu lublin
osuszanie po zalaniu lublin