Ozonowanie zwalcza różnego rodzaje bakterii, grzybów, pleśni i wirusów.
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba wybuchła w grudniu 2019 r. w mieście Wuhan w środkowych Chinach.

Ozon jest jednym z najsilniejszych utleniaczy, jest skuteczniejszy niż inne dezynfektanty. Skuteczność dezynfekcji ozonem przewyższa promieniowanie UV i filtry HEPA. Budowa nowego koronawirusa jest bardzo podobna do SARS i MERS, a istnieje wiele badań naukowych, które pokazują, że ozon jest w stanie zniszczyć tego typu wirusy.

Wyniki badań przeprowadzonych przez Institute of Virology w Hubei (Chiny) potwierdziły skuteczność ozonowania w niszczeniu nowego koronawirusa 2019-nCoV.

17 badań potwierdziło, że ozon likwiduje wirusy SARS w 99,22%, a jak wiadomo COVID-19 jest w 80% podobnym wirusem do poprzedniego.
Wirusy osłonkowe są bardziej wrażliwe na czynniki fizyko-chemiczne niż wirusy bezosłonkowe, jako że koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym, jest on wrażliwy na ozonowanie.

Nasza firma wykonuje ozonowanie:

  • samochodów,
  • siłowni,
  • biur,
  • kościołów,
  • ośrodki zdrowia,
  • mieszkania i domy,
  • pokoje hotelowe

Cykliczne ozonowanie powierzchni, wyposażenia mieszkań, biur, pojazdów komunikacji miejskiej skutecznie zmniejsza ryzyko zarażenia koronawirusem i wirusem grypy.

Ozon jest jednym z najsilniejszych środków dezynfekujących. Jest 50 razy bardziej skuteczny w dezynfekcji w porównaniu z najpopularniejszym środkiem dezynfekującym – chlorem, a efekty jego działania są widoczne 3000 razy szybciej.

Główną zaletą wykorzystania ozonu do dezynfekcji jest fakt, że ozon jest wytwarzany na miejscu i tylko w razie potrzeby. Nie ma również potrzeby monitorowania skutków ubocznych dezynfekcji, ponieważ takich nie ma.

ozonowanie agmak lublin najlepsza