Jeżeli dochodzi do sytuacji, że pojawiają się w domu oznaki zalania warto zadzwonić do ubezpieczyciela i sprawdzić czy nasza polisa posiada tzw. „poszukiwania przyczyny zalania”.

Warto zadzwonić do firmy ubezpieczeniowej i zasięgnąć informacji na temat zwrotu kosztów za lokalizację wycieku wody. Bez znaczenia czy, ubezpieczenie jest pod kredyt hipoteczny, czy też nie. Należy zawsze zgłosić szkodę.
Poszukiwania przyczyny oraz późniejsze doprowadzenie danego miejsca do stanu z przed zalania jest refundowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe.
Nasza firma wykonuje niezbędną dokumentację dla klienta oraz ubezpieczyciela po zlokalizowaniu wycieku. Dzięki temu możecie Państwo ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów.

Jeżeli posiada się dobrą polisę to działania tj. : poszukiwanie wycieku wody, osuszanie po zalaniu budynku, odgrzybianie, ozonowanie (dezynfekcja) oraz prace remontowo naprawcze są w pełni refundowane.
Należy jednak pamiętać, że odpowiednia dokumentacja oraz przedstawienie faktur za w/w prace gwarantują nam zwrot kosztów.