Jak długo trwa osuszanie ?
Czas osuszania pomieszczeń zależy od różnych czynników, z których najważniejsze to wilgotność, temperatura powietrza, kubatura pomieszczenia i wydajność osuszacza.
Dlatego ciężko jest określić dokładną ilość dni. Osuszanie może zająć od kilku do nawet kilkunastu dni. Do dużych pomieszczeń proponujemy model Master DH 62.

Jak często trzeba wylewać wodę z osuszacza ?
Częstotliwość zależna jest od ilości skroplin w pojemniku. Maszyna informuje sygnałem dźwiękowym o pełnym zbiorniku. Urządzenie wyłącza się automatycznie.
Osuszacz może być podłączony bezpośrednio do stałej rury spustowej.

Czy osuszacz wyłączy się automatycznie po osiągnięciu zamierzonej przez nas wilgotności ?
Osuszacz wyposażony w higrostat, wyłącza się automatycznie po osiągnięciu ustawionej wilgotności powietrza. Warto odczekać pewien czas, ponieważ zyski wilgoci mogą spowodować wzrost wilgotności powietrza. W takiej sytuacji, higrostat włączy ponownie urządzenie.

Czy można ogrzewać osuszane pomieszczenie ?
Osuszane pomieszczenie można dodatkowo ogrzewać. Nie wolno jednak przekraczać zakresu temperatur, w których urządzenie może być użyte. Należy również zwrócić uwagę na to aby, źródło ciepła nie było skierowane w kierunku osuszacza oraz znajdowało się od niego w odpowiedniej odległości.

 

Jeżeli mają Państwo inne pytania, to bardzo prosimy o kontakt pod numerem 662 566 996