Czym jest ozonowanie ? 

Ozonowanie pozwala na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów oraz niewidocznych dla oka zagrożeń tj. roztocza, grzyby i pleśnie, wirusy czy bakterie. Działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Ozon jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych.

Co można ozonować ?

Ozonować można niemal wszystko – pomieszczenia mieszkalne, biurowe, klimatyzację w samochodzie, wentylację, gabinety stomatologiczne, żłobki, szkoły, itp.

Ozonowanie pozwala:

  • usunąć przykre i intensywne zapachy
  • odgrzybić pomieszczenia
  • usunąć pleśń
  • odkazić zalane mieszkania czy piwnice (pozbycie się zapachu stęchlizny)
  • odkazić klimatyzację i ciągi wentylacyjne
  • zwalczać szkodniki sanitarne
  • usuwać roztocza, alergeny i wirusy oraz bakterie

Przygotowanie pomieszczenia do ozonowania:

Ozon jest szkodliwy dla ludzi, zwierząt oraz roślin. Dlatego podczas procesu ozonowania może przebywać tylko osoba w masce przeciwgazowej.   Pomieszczenie powinno zostać uszczelnione. Chodzi tutaj o kratki wentylacyjne czy szczeliny i szpary w drzwiach. Dobrze jest też wynieść cenne przedmioty, takie jak obrazy i inne dzieła sztuki. W celu lepszego efektu procesu duże pomieszczenia można podzielić za pomocą folii na mniejsze, a mniejsze pomieszczenia ozonować jedno po drugim.

Jaki jest czas ozonowania pomieszczeń ?

Proces ozonowania trwa od 1,5 do nawet 24 godzin i może być powtarzany ze względu na uporczywe zapachy (tj. po pożarze i efekty wtórne pochodzące od substancji organicznych). Ozonowanie jest wykonywane przez naszą firmę do skutku ! O czasie ozonowania zależy również wielkość pomieszczeń (kubatura), poziomu zanieczyszczenia, utrudnień technicznych czy też skali prac. Nie ma reguły w kwestii pozbywania się zapachów, ponieważ niektóre zapachy usuwa się szybciej niż inne. Samo wietrzenie powinno trwać około 15-20 minut. To wystarczy aby stężenie ozonu spadło do wartości 0,01 ppm, która jest w pełni bezpieczna dla człowieka. Wietrzenie nie jest konieczne, jeśli przez dłuższy czas nikt nie będzie z pomieszczenia korzystał.

Firma AGMAK wykonuje ozonowanie pomieszczeń na terenie Lublina i okolic. Posiadamy profesjonalne generatory ozonu, a nasi wykwalifikowani pracownicy są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu.

W sprawie wyceny prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 577 066 997 lub e-mail: kontakt@agmak.pl 

Więcej informacji: http://agmak.pl/ozonowanie-lublin/