Przedstawiamy jakie czynności należy wykonać gdy doświadczymy zalania

W przypadku szkody polegającej na zalaniu mieszkania, w pierwszej kolejności ubezpieczony powinien przystąpić do spisu powstałych strat tzw. spis inwentarza.

Po dokonaniu spisu należy wykonać zdjęcia uszkodzonego mienia. Po wykonaniu zdjęć możemy przystąpić do rozpoczęcia sprzątania i osuszania rzeczy i pomieszczeń. Oczekiwanie na rzeczoznawcę z ubezpieczalni nie uzasadnia braku podjęcia czynności związanych z uprzątnięciem. W każdej chwili woda powoduje coraz więcej szkód (degradacja i zniekształcenie ścian, posadzek). Jednakże należy zgłosić szkodę do ubezpieczyciela i zapytać, czy możemy przystąpić do prac porządkowych tj. osuszanie zalanych miejsc. W większości przypadków panuje zgodny pogląd, iż wnętrza zalanych pomieszczeń należy uprzątnąć. Problem natomiast stanowi kwestia co zrobić z wyniesionym mieniem, którego nie można już uratować. W takim przypadku, przed dokonaniem uprzątnięcia, należy mimo wszystko sprawdzić u danego ubezpieczyciela czy wyniesione z wewnątrz pomieszczeń zalane i zawilgocone mienie należy pozostawić dla oceny rzeczoznawcy, czy też można je od razu utylizować.
Przy szacowaniu szkód pomocne będą wszelkiego rodzaju rachunki, paragony, karty gwarancyjne związane z rzeczami, które uległy uszkodzeniu.

Przy dużych zalaniach należy osuszyć wilgotne pomieszczenia osuszaczami kondensacyjnymi. Proponujemy również wstawienie wentylatorów o dużej sile, które zwiększą cyrkulację powietrza i tym samym przyśpieszą osuszanie.

Firma AGMAK wykonuje usługi z zakresu osuszania pomieszczeń po zalaniach. Oferujemy również wynajem urządzeń do osuszania z wilgoci tj. osuszacze kondensacyjne, wentylatory, wszelkiego rodzaju nagrzewnice oraz profesjonalne mierniki wilgoci, wilgotności powietrza i temperatury.

W trakcie usługi osuszania nasza firma sporządza dokumentację zdjęciową, oraz raport końcowy wykonanych prac. Taki dokument jest niezbędny do uzyskania odszkodowania.

Podczas zalania liczy się czas i reakcja. Jesteśmy dla Państwa dostępni 7 dni w tygodniu. Potrafimy wysuszyć zalane dywany, wykładziny, piwnice, garaże, mieszkania oraz domy.

Dzięki naszemu doświadczeniu i profesjonalnemu sprzętowi oszczędzą Państwo czas i pieniądze !

osuszanie po zalaniach lublin agmak