Jak walczyć z grzybem i pleśnią w domu?

 

Przede wszystkim należy zwalczyć przyczynę i obniżyć wilgotność w pomieszczeniach za pomocą osuszacza powietrza oraz usprawnić wentylację domu. Należy pozbyć się grzyba. Można do tego wykorzystać w zależności od stopnia zagrzybienia odpowiednich środków chemicznych. Jeżeli zagrzybienie jest bardzo duże może nie obyć się bez skuwania tynku. Konieczne będzie również użycie skutecznego środka grzybobójczego.

Powszechnie uważa się, że najlepszym sposobem walki z wilgocią jest intensywne ogrzewanie pomieszczeń, co nie jest prawdą. Jest to rozwiązanie czasowe i energochłonne, gdyż pomieszczenie powinno być bardzo intensywnie wietrzone. Kiedy mocno ogrzewamy pomieszczenia powietrze bardziej nasyca się wilgocią, a przy ponownym ochłodzeniu woda wykrapla się na powierzchniach o niższej temperaturze.

Dlatego najlepszym sposobem na to jest osuszanie za pomocą osuszaczy kondensacyjnych  

Firma AGMAK posiada profesjonalne urządzenia do wynajmu do pozbywania się nadmiaru wilgoci w pomieszczeniach.

Jednym ze sposobów walki z wilgocią w mieszkaniu są osuszacze. Skraplają one znajdującą się w powietrzu wilgotność, dzięki czemu w pomieszczeniach następuje znaczne jej obniżenie.

Osuszacze powietrza potrafią w ciągu kilku godzin odciągnąć z powietrza nawet kilkanaście litrów wody (w zależności od wydajności i temp. otoczenia). Nadają się do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, zagrzybionych lub zalanych. W porównaniu z pochłaniaczami wilgoci mają tę zaletę, że nie trzeba do nich kupować żadnych wymiennych wkładów, a skuteczność osuszania jest kilkadziesiąt razy większa.

Nasza firma oferuje profesjonalne usługi pozbywania się wilgoci w domach, piwnicach, muzeach, bibliotekach. Również posiadamy odpowiedni sprzęt do osuszania zalanych samochodów. Najlepiej nadaje się do tego Master DH 732. Jest wystarczająco „zgrabnym” urządzenie i bez problemu mieści się w samochodzie.

Jeżeli chcą Państwo wynająć osuszacz lub nagrzewnicę prosimy o kontakt z naszą firmą